RYNNI – Inne Rynny Ciągłe i Maszyny do Produkcji Rynien

Narzędzia dekarskie

Narzędzia dekarskie które znajdują się w naszej ofercie to przede wszystkim takie narzędzia które usprawniają pracę przy montażu systemu rynien ciągłych. Są to: zaciskacz do dekli, karbowacz do blachy, wykrojniki do lejów spustowych i oczywiście nożyce do blachy. Są to narzędzia dekarskie firmy Malco.

Zaciskacz punktowy sl1

Zaciskacz punktowy SL-1

Jest to narzędzie służące do zaciskania dekli w rynnowych z różnego rodzaju materiału: stali powlekanej, aluminium, miedzi i tytancynku.

To narzędzie dla dekarzy określane jako „Snap Lock” przez producenta Malco (odnoszące się do nazwy seryjnej SL-1) służy w przypadku łączenia dwóch fragmentów blachy metalowej, łączenia elementów orynnowania (np. zakończeń rynny z rynną poziomą) w sposób bardzo ekonomiczny.

Wykorzystując zaciskacz punktowy Sl-1 dekarz nie ma potrzeby, by stosować żadnych dodatkowych sprzętów w celu zamontowania dekla. Obie części metalowych elementów łączone są zaciskaczem w sposób niebywale bezpieczny. Konstrukcja narzędzia daje użytkownikowi pewność maksymalnej łatwości wykonywania pracy – rączka i dźwignia są zaprojektowane w ten sposób, by do przeprowadzenia zaciskania nie była potrzebna duża siła.

Rączka zaciskacza jest wyprofilowana egronomicznie, wykończona powierzchnią oksydonową. Producent wypuścił całą serię narzędzi dekarskich z tego typu rączkami linii czerwonej (Ergonomic Redline Handles). Jeśli zaś mowa o metalowej części urządzenia, to niklowe wykończenie zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, przed rdzą.

Zaciskacz punktowy sl2

Zaciskacz punktowy SL-2

Jest to narzędzie służące do zaciskania dekli rynnowych aluminiowych.

Idealne narzędzie do zaciskania zakończenia rynien (dekli gzymsowych rynien taśmowych) Zalecane do elementów dachu wykonanych z metalu o określonej grubości. Regulacja narzędzia pozwala na opracowanie blachy na deklu w zakresie od 6 do 16 mm. Część robocza tego narzędzia dekarskiego Malco wytwarzana jest z niklu, natomiast rączka posiada oksydowane wykończenie. Wyprofilowana rączka zaciskacza punktowego pozwala na skuteczne działanie.

Skrót związany z nazwą seryjną narzędzia – SL – wiąże się z angielskim określeniem stosowanym przez producenta,”Snap Lock”.

Nożyce do blachy

Nożyce do blachy

Prawe lub lewe, o różnych kątach zagięcia; służą do wycinania w blasze różnych wzorów lub do cięcia blachy na potrzebne długości lub formaty.

Specjalistyczne nożyce do blachy firmy Malco określane bywają również jako „pelikany” ze względu na charakterystyczne wygięcie ułatwiające pracę. Amerykański producent zadbał o jak największą wydajność w zminiaturyzowanej wersji narzędzia (producent określa serie jako „AVsMini”). Jest to cecha, która bywa wybitnie przydatna dla dekarza wtedy, gdy musi wycinać elementy blachy w trudnych do dotarcia miejscach.

Nożyce do blachy wykorzystywanej do produkcji rynien poziomych taśmowych są bardzo precyzyjne i pozwalają monterowi orynnowania na jeszcze większą kontrolę nad wykonywaną czynnością. Dzięki ostrym szczękom brzegi blachy nie są wystrzępione.

Karbowacz do blachy

Karbowacz do blachy

Nazywany potocznie „lejownicą”, służy do zaciskania końcówki rury spustowej w celu wsuwania jednej rury w drugą lub zakładania kolana na rurę spustowa. Pod wpływem zaciśnięcie końcówka rury zostaje zwężona, co pozwala łączyć ze sobą rury metalowe o tej samej średnicy.

Ręczna karbownica (karbowacz, lejownica) amerykańskiego producenta narzędzi dekarskich Malco służy do zaciskania rur spustowych na ich łączniach między sobą lub kolanami. Dzięki niemu kształtowanie rury odbywa się w sposób niezwykle precyzyjny oraz dokładny, a jednocześnie szybki. W USA narzędzia tego rodzaju są bardzo szeroko rozpowszechnione wśród specjalistów z branży dekarskiej.

Nawet kwadratowe rury spustowe po wykorzystaniu do łączenia karbowacza zachowują swój pierwotny kształt, a tym samym zapewniona jest jak największa szczelność łączenia. Jak inne narzędzia dekarskie z serii Ergonomic Redline Handles, również opisywana tu karbownica posiada zaprojektowaną przez producenta Malco wyprofilowaną i ergonomiczną rączkę ułatwiającą całość działań pracownika.

Wykrojnik do lejów 2''x3''

Wykrojnik do lejów 2”x 3”

Wykrojniki do lejów to bardzo wygodne urządzenia służące do wycinania otworów w rynnie w celu zamontowania leja spustowego łączącego rynnę poziomą z rurą spustową.

Ten rodzaj wykrojnika jest narzędziem dekarskim o podobnych właściwościach, co jego większy odpowiednik o wymiarach 3”x4” (76 cm na 102 cm). Tworzy jedynie mniejsze otwory do późniejszej instalacji lejów spustowych oraz rur.

Wykrojnik do lejów 3''x4''

Wykrojnik do lejów 3”x 4”

Służy do wycinania otworów w rynnie w celu zamontowania leja spustowego łączącego rynnę poziomą z rurą spustową.

Wykrojnik do wykonywania kwadratowych/prostokątnych otworów w metalowych o przekroju 3 cale na 4 cale (76 cm na 102 cm). Świetnie sprawdza się podczas wykrawania otworów w rynnach wykonanych z różnego rodzaju metalu (aluminium, stal, miedź, tytanocynk) w systemie rynien ciągłych.

W zależności od rodzaju wybranego ustawienia rur spustowych i kolanek (dłuższą stroną wzdłóż rynny lub odwrotnie), w taki również sposób można wykorzystywać to narzędzie dekarskie. Otwory wykonywać można w dowolnym miejscu na całej rozpiętości rynny poziomej w systemie ciągłym.

By dopasować odpowiedni rodzaj wykrojnika (2”x3” lub 3”x4” albo inny), skontaktuj się z naszym biurem.

Wykrojnik do lejów fi 70 mm

Wykrojnik do lejów ø 70 mm

Służy do wycinania otworów w rynnie w celu zamontowania leja spustowego łączącego rynnę poziomą z rurą spustową.

Wykrojnik Ø 70 mm z powodzeniem zastępuje typowe otwornice do rynien montowane do wiertarki (również produkowane przez firmę Malco). Wykonuje okrągłe otwory w rynnach poziomych na leja do rury spustowej. Otwory w metalowej rynnie taśmowej osiągają średnicę 70 mm.

W systemie rynien ciągłych metalowych zazwyczaj wykonuje się kwadratowe otwory (w tym celu wykorzystuje się wykrojniki do lejów 2”x3” oraz 3x”4”), jednak profesjonalni dekarze posiadają w zestawie swoich narzędzi również okrągłe wykrojniki ze względu na różnorodne zapotrzebowanie potencjalnych klientów na placach budowy. Wykorzystanie odpowiednich narzędzi zależne jest od indywidualnych wymogów osoby inwestującej w amerykańskie orynnowanie.

Narzędzia dekarskie

Ręczne narzędzia dla dekarzy firmy Malco

Każda firma dekarska (również ta wykonująca zintegrowany system rynien ciągłych) powinna posiadać bogatą pulę narzędzi dekarskich. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim te do użytku ręcznego, biorąc pod uwagę szereg czynności wykonywanych podczas instalacji orynnowania w systemie ciągłym. Polecamy szereg narzędzi dla dekarzy marki Malco – skontaktuj się z naszym biurem w celu uzgodnienia szczegółów zakupu oraz możliwości kupna innych modeli narzędzi niż te promowane na stronie internetowej.

Narzędzia dekarskie Malco

Firma Malco jest Amerykańskim producentem, który wytwarza przypory potrzebne nie tylko do instalacji metalowych rynien taśmowych, ale również innych elementów dachowych i akcesoriów (jak podsufitka, dachówka bitumiczna itp.). Wśród zamieszczonych tu produktów dekarskich, odszukać można nie tylko te przeznaczone typowo do wykonywania jednej czynności, ale też takie, które cechują się wielofunkcyjnością i przez to są dość uniwersalnie wykorzystywane.

Co zyskasz korzystając z naszych narzędzi dekarskich?

  • wsparcie ekspertów przy doborze narzędzi do wykonywanej pracy
  • zwiększoną efektywność działań w branży
  • ceny na Twoją kieszeń