RYNNI – inne RYNNY – ciągłe, ciągnione

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

System rynien ciągłych jest to system znany i stosowany na rynku amerykańskim od niemal 60 lat pod nazwą „Seamless gutter”. W Polsce system ten jest znany od kilkunastu lat i powoli zdobywa zaufanie klientów wzbudzając ich zainteresowanie swoim nowatorskim i niepowtarzalnym wyglądem i zastosowaniem.
Rynny w tym systemie mogą być wykonane niemal z każdego metalu zaczynając od blachy ocynkowanej, stali powlekanej, aluminium powlekanego, tytanzinku (gołowalcowany, patyna, anthra) aż po miedź. Grubość blachy w przypadku aluminium może być do 1,0 mm natomiast z pozostałych materiałów do 0,7 mm.
Ogromnym atutem tych rynien jest fakt że są to rynny bez połączeń dzięki czemu nie ma problemu z przeciekaniem na łączeniach. Kolejną zaletą, którą warto podkreślić jest nieodkształcanie się pod wpływem temperatur i nie tracenie koloru pod wpływem słońca. Dodatkowo haki na których zawieszona jest rynna są metalowe tłoczone na prasie wysokiego zgniotu co powoduje zwiększenie ich wytrzymałości. Plusem jest również bezodpadowa produkcja - obniżenie kosztów do minimum.
Oferujemy rynny stalowe w ponad 20 kolorach , aluminiowe w czterech kolorach. Dostępne kolory wymienione są na stronie „kolory i przekroje”.
Montaż rynien na przeciętnym domu jednorodzinnym trwa od kilku do kilkunastu godzin.
Rynny aluminiowe wykonane są z blachy o grubości 0,7 lub 0.8 mm (w zależności od przekroju rynny), stalowe powlekane i ocynkowane z grubości 0,5 mm natomiast tytanzinkowe i miedziane z grubości 0,7 mm.
Przekroje rynien są dwa 125 mm i 150 mm, rur spustowych trzy. Więcej można przeczytać na stronie „Kolory i przekroje”.