RYNNI – Inne Rynny Ciągłe i Maszyny do Produkcji Rynien

Walcarka do rynien

walcarka do rynien

walcarka do rynien

Produkcja rynien ciągłych to zagadnienie, który dla wielu osób chcących zainstalować je na swoim budynku wciąż stanowi zagadkę. W tym tekście przybliżmy w jaki sposób powstają najbardziej praktyczne i niezawodne rynny na rynku. Najważniejszą maszyną biorącą udział w produkcji jest walcarka do rynien. Jest to urządzenie, które odpowiada za profilowanie dowolnej rynny w kształt odpowiedni do gzymsu. Walcarka do rynien sprawdzi się do profilowania rynien ciągłych z takich materiałów jak aluminium, miedź, stal powlekana, ocynk i tytancynk. Dzięki możliwości łatwego przycinania rynien jesteśmy w stanie dopasować je do każdego gzymsu.

W jaki sposób walcarka do rynien dopasowuje je do odpowiedniej długości?

Profesjonalna walcarka do rynien wyposażona jest w ręczną gilotynę odpowiedzialną za odpowiednie ich przycinanie. Zastosowanie specjalnych przekładni sprawia, że przy użyciu niewielkiej siły osoba obsługująca maszynę jest w stanie przyciąć rynnę na odpowiednią długość. Problemu nie stanowi więc przycięcie nawet najtwardszych materiałów wykorzystywanych przy produkcji rynien.

Co jeszcze warto wiedzieć o walcarkach do rynien?

Walcarki do rynien wbrew pozorom nie są maszynami sporych rozmiarów. Są one na tyle kompaktowe, że mieszczą się w niemal każdym samochodzie dostawczym i na przyczepce samochodowej. Pozwala to na ich swobodne użytkowanie – a co za tym idzie profilowanie rynien – bezpośrednio na terenie budowy. Warto również zaznaczyć, że walcarka do rynien napędzana jest przez silnik o niewielkiej mocy (do 1 kW), co ułatwia zasilanie jej agregatem prądotwórczym w sytuacjach, gdy na placu budowy jesteśmy pozbawieni stałego dostępu do prądu.

walcarka do rynien

Walcarka do rynien

Jeśli poszukujesz sprawdzonego dostawcy walcarek do rynien zapoznaj się z ofertą Rynni. Oferujemy nie tylko maszyny do produkcji rynien, ale również giętarki do blachy czy narzędzia dekarskie. Zapraszamy do kontaktu.